Prodáno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

AMETYST ::: Předchozí položka výběru AMETYST ::: Přehled všech položek výběru AMETYST ::: Následující položka výběru

Šířka
12 cm
Výška
8 cm
Hloubka
6 cm
 
Lokalita
Stát

Efektní ukázka mexického ametystu, relativně velká, volná a prostorově nádherně uspořádaná drúza.

Podložku, na které jsou narostlé světle fialové, ostře špičaté, lesklé a až 4 cm dlouhé ametystové krystal, primárně pokrývají drobné a velmi hustě narostlé křišťály a je jimi obrostlá ze všech stran. Některé ametystové krystaly mají žezlový vývoj.

Nazelenalé zbarvení dává podložce vzorku námi neurčený zelenavě rezavý minerál jimž jsou některé křišťálky částečně potaženy a který zároveň vyplňuje i volné plochy mezi nimi.

sbírkové kameny - ametyst, #14262,

ametyst

anglicky: Amethyst německy: Amethyst , odrůda křemene

ametyst

ametystos - neopojný [řečtina], fialová až purpurově tmavočervená krystalová drahokamová odrůda křemene. Zabarvení je způsobeno radioaktivním ozářením a příměsí železa. Vyskytuje se v mandlovcových dutinách, hlavně melafyrů, na rudných a křemenných žilách, též na druhotných nalezištích. Hlavní naleziště jsou v Brazílii a Uruguayi. 
ametyst - podobné kameny v jiném oddělení:

ametyst - výběr z našich dalších kolekcí:

ametyst - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů