Prodáno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

VIVIANIT ::: Předchozí položka výběru VIVIANIT ::: Přehled všech položek výběru VIVIANIT ::: Následující položka výběru

Šířka
1,5 cm
Výška
3,5 cm
Hloubka
1 cm
Hmotnost
5 g
 
Lokalita
Stát

Samostatný krystal dokonale čirého zeleného vivianitu.

Krystal je dlouhý necelých 30 mm, je plochý a je zakončeny tupou špicí. Pata krystalu je lehce obrostlá mateční horninou.

Vivianit je dokonale lesklý, čirý, samozřejmě nepoškozený a má intenzivní smaragdově zelenou barvu. Nedokonalosti v jeho růstu, které na detailní fotografii vypadají jako vyštípnuté, jsou přírodního původu.

Vivianity z této lokality jsou velkým překvapením letošního roku. I když je jejich výskyt na uvedené lokalitě znám již nejméně od roku 2004, ojedinělý nález opravdu krásných a velkých krystalů byl učiněn až na jaře letošního roku (2019) a dle nám známých informací je partie s těmito krystaly již zcela odtěžena.

sbírkové kameny - vivianit, #14275,

vivianit

anglicky: Vivianite německy: Vivianit
klasifikace Strunz 8: VII/C.13-40
chemické složení: Fe2+3(PO4)2·8H2O


vivianit

[J.H. Vivian] - jednoklonný minerál, fosforečnan železnatý. Tvoří dokonale štěpné a průsvitné modré či zelené krystaly. Vzniká v oxidačních zónách ložisek železných rud, potřebný fosfor čerpá z organických materiálů, například mušlí. 

vivianit - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů