! prodáno !

Není další položka. PŘÍVĚSKY ZLACENÉ TYP 1 ::: Přehled všech položek výběru Následující položka výběru


Šířka
1 cm
Výška
4 cm
 

Originální ruční práce. Šperk je zhotoven z obecného, galvanicky pozlaceného kovu. Ve šperku je vsazen pravý přírodní kámen.

přívěsky zlacené typ 1 - akvamarín, přívěšek, #1656,
Akvamarín

Světle modrá, modrozelená až tmavomodrá odrůda berylu. Pojmenován byl podle barvy mořské vody = aqua marina.
Podle středověkých astrologů měl schopnost uklidnit rozbouřené moře.

Akvamarín je astrologicky přisuzován těmto znamením:

  • 20.1.-18.2.-Vodnář
  • 19.2.-20.3.-Ryby
  • 21.5.-20.6.-Blíženci
  • 23.9.-22.10-Váhy

Účinky a vlastnosti:

Akvamarín je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Vede nás k uchovávání čisté mysli. Jeho lomivá vodní záře vnáší světlo a jas do všech skrytých koutů našeho nitra.Akvamarín je kámen vizionářů, mystiků a léčitelů.Je kamenem meditace.V centru hrdla odstarňuje navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami a hrubými výrazy, podporuje léčbu horních cest dýchacích, sliznice a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy.Opravuje a ovlivnuje funkci žláz uvolňuje napětí v šíji a smasmus.Valonek vložený do úst zmírňuje bolesti zubů,čelistí a dásní.Při žaludečních a jaterních problémech pokládáme kámen na solar plexus,přičemž na lačný žaludek pijeme pár doušků akvamarínové vody.

Akvamarín ovlivňuje 3 čakru - dutinu břišní, zažívací ústrojí, žaludek, játra, slezinu, žlučník, vegetativní nervový systém, spodní část zad. Tuto čakru ovlivňují kameny žlutých a zlatých barev (např. zlatý topaz, citrín, jantar, rutil, zlato) .

Akvamarín ovlivňuje 5 čakru - krk, šíji, týl, spodní čelist, ústrojí řeči a sluchu, hrtan, jícen, průdušky, horní část plic, horní končetiny. Tuto čakru ovlivňují kameny světle modré (např. modrý fluorit, světle modrý lazurit, modrý měsíček) a tyrkysové (např. tyrkys, chryzokol) barvy .

Akvamarín ovlivňuje 6 čakru - tvář, oči, nos, uši, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém. Tuto čakru ovlivňují kameny indigově modré barvy (např. sodalit, azurit, tmavě modrý safír a lazurit, sokolí oko) .akvamarín - mohlo by vás zajímat:

Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů