baryt

baryt

  • baryt
  •  
  •  

$stat_en

Prodáno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

BARYT ::: Předchozí položka výběru BARYT ::: Přehled všech položek výběru BARYT ::: Následující položka výběru

Šířka
24 cm
Výška
14 cm
Hloubka
5 cm
Hmotnost
3.65 kg
 
Lokalita
Stát

Velký vzorek smetanově bílého až bleděžlutého krystalovaného barytu. Kus barytové žíly. Hustě rostlé, částečně průsvitné, tenké a ploché krystaly dosahují délky až tří centimetrů. Barytové krystaly jsou velmi křehké a vzorek relativně těžký. Z toho důvodu jsou některé z nich již z dob těžby poškozeny..

sbírkové kameny - baryt, #44,
Doplňující informace

Křehké! Doporučujeme osobní odběr, některé takto označené vzorky nelze zaslat poštou! Pokud jej budete chtít poslat, upozorňujeme, že za případné poškození vzniklé během přepravy, neručíme.

baryt

anglicky: Baryte německy: Baryt
klasifikace Strunz 8: VI/A.09-20
chemické složení: BaSO4


baryt

[řečtina] - bílý, nažloutlý až hnědý kosočtverečný nerost, síran barnatý, t=3-3.5, h=4.3-4.7. Tvoří tabulkovité krystaly. Nachází se na hydrotermálních žilách nebo tvoří metasomatická ložiska. V České republice se vyskytuje například v Příbrami, Stříbře, Rudňanech. Je důležitou surovinou v chemickém průmyslu. 
baryt - výběr z našich dalších kolekcí:

baryt - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů