Prodáno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

CHALCEDON ::: Předchozí položka výběru CHALCEDON ::: Přehled všech položek výběru CHALCEDON ::: Následující položka výběru

Šířka
5 cm
Výška
5 cm
Hloubka
5 cm
Hmotnost
56 g
 
Lokalita
Stát

Chalcedonové krápníčky porostlé křemenem.

Z ploché chalcedonové podložky vyrůstají tenké chalcedonové rezavě oranžové krápníčky chalcedonu zcela porostlé droubounkými krystaly křemene.

Vzorek je částí z větší geody s ne zcela běžnou výplní.

sbírkové kameny - chalcedon, křemen, #14608,

chalcedon

anglicky: Chalcedony německy: Chalcedon , odrůda křemene

chalcedon

[podle starověkého maloasijského města Chalcedonu] - skrytě krystalická, bezbarvá, žlutá až šedá odrůda křemene, t=6.5, h=2.59-2.61. Vzniká v mandlovcových dutinách vyvřelin, vzácněji na některých rudných žilách. Výskyt v ČR: Kozákov, Olomoučany (okr. Blansko). Zbarvené odrůdy se používají ve šperkařství.

křemen

křemen

anglicky: Quartz německy: Quarz
klasifikace Strunz 8: IV/D.01-10
chemické složení: SiO2


křemen

[němčina] - bezbarvý nebo různě zbarvený, čirý až neprůhledný nerost, trigonální modifikace oxidu křemičitého, t=7, h=2.6. Nejrozšířenější nerost zemské kůry, součást mnohých hornin. Používá se ve sklářství, keramice, hutnictví a stavebnictví. Tavený křemen, tzv. křemenné sklo, se používá v chemických laboratořích a průmyslu.chalcedon - výběr z našich dalších kolekcí:

chalcedon - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů