Rezervováno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

VERDELIT ::: Předchozí položka výběru VERDELIT ::: Přehled všech položek výběru Následující položka výběru

Šířka
18 cm
Výška
12 cm
 
Lokalita
Stát
sbírkové kameny - verdelit, lepidolit, #5,

verdelit

anglicky: Verdelite německy: Verdelith , odrůda elbaitu

verdelit

[francouzština] - zeleně zbarvený zásaditý křemičitan sodno-lithno-hlinitý s borem z řady turmalínu. Tvoří sloupcovité, podélně rýhované krystaly, obvykle ukončené pyramidou, též v jehlicích. Důležitý minerál sodno-lithných pegmatitů, obvykle s lepidolitem. Světově nejvýznamnější jsou výskyty v Minas Gerais (Brazílie), zejména v okolí Governador Valadares a Téofilo Otoni, kde se tento nerost těží pro klenotnické účely.

elbait

elbait

anglicky: Elbaite německy: Elbait , odrůda turmalínu

elbait

[podle ostrova Elba, Itálie] - klencový minerál, zásaditý křemičitan sodno-lithno-hlinitý s borem z řady turmalínu. V krátce až dlouze sloupcovitých, podélně rýhovaných krystalech, obvykle ukončených pyramidou a na druhém konci plochou spodovou (zřetelná hemimorfie), též v jehlicích, t=7, h= 3.0-3.1. Důležitý minerál sodno-lithných pegmatitů, obvykle s lepidolitem. V ČR krásné velké tmavočervené krystaly v Řečici u Nového Města na Moravě, méně zbarvené sloupečky v Rožné, Dobré Vodě u Velkého Meziříčí a jinde. Barevnost zahrnuje téměř jakoukoliv barvu vzhledem k skvělé chemické mísitelnosti mezi jednotlivými odrůdami.

lepidolit

lepidolit

anglicky: Lepidolite německy: Lepidolit chemické složení: K(Li,Al)3(Si,Al)4O10(F,OH)2 ( KLi2Al(Si4O10)(F,OH)2 to K(Li1.5Al1.5)(AlSi3O10)(F,OH)2 )

lepidolit

[řečtina] - lithná slída - růžový, fialový nebo někdy zelenavý šupinkovitý a štěpný jednoklonný nerost ze skupiny slíd, složitý křemičitan s obsahem lithia, draslíku, hliníku a fluoru, t=2.5-3, h=2.8-2.9. Vyskytuje se v především v pegmatitech. Důležitá surovina lithia.verdelit - výběr z našich dalších kolekcí:

verdelit - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů