Rezervováno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

VIVIANIT ::: Předchozí položka výběru VIVIANIT ::: Přehled všech položek výběru Následující položka výběru

Šířka
6 cm
Výška
6 cm
Hloubka
3.5 cm
Hmotnost
136 g
 
Lokalita
Stát

Excelentní vzorek dokonale čirého zeleného vivianitu na kompaktní horninové podložce.

Vivianitové krystaly jsou dokonale lesklé, čiré a mají příjemnou smaragdovou barvu. Největší z nich je dlouhý téměř 30 mm. Krystaly jsou ploché a jsou zakončeny tupou špicí. Vivianitová drúza je narostlá na masivní podložce, jednotlivé krystaly jsou vzájemně prorostlé a různě orientované. Délka největšího krystalu je 24 mm.

Pohledově se jedná o prostorově téměř dokonale uspořádaný vzorek klasické pěsťové velikosti.

Vivianity z této lokality jsou velkým překvapením letošního roku. I když je jejich výskyt na uvedené lokalitě znám již nejméně od roku 2004, ojedinělý nález opravdu krásných a velkých krystalů byl učiněn až na jaře letošního roku (2019) a dle nám známých informací je partie s těmito krystaly již zcela odtěžena.

sbírkové kameny - vivianit, #14274,

vivianit

anglicky: Vivianite německy: Vivianit
klasifikace Strunz 8: VII/C.13-40
chemické složení: Fe2+3(PO4)2·8H2O


vivianit

[J.H. Vivian] - jednoklonný minerál, fosforečnan železnatý. Tvoří dokonale štěpné a průsvitné modré či zelené krystaly. Vzniká v oxidačních zónách ložisek železných rud, potřebný fosfor čerpá z organických materiálů, například mušlí. 

vivianit - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů