Rezervováno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

nic

Šířka
27 cm
Výška
15 cm
 
Lokalita
Stát

Tmavě hnědý, částečně hypoparalelní, průsvitný až průhledný, dokonale ukončený nepoškozený krystal, na který narůstá další čtveřice drobnějších krystalů záhnědy.

Vyjímečný vzorek brazilské záhnědy s estetickou drůzou žluto-zelených krystalů muskovitu na bázi hlavního krystalu.

sbírkové kameny - záhněda, muskovit, #240,
záhněda

záhněda

anglicky: Smoky quartz německy: Rauchquarz , odrůda křemene

záhněda

[podle kouřového zabarvení minerálu] - kouřově hnědá odrůda křemene. Čisté kusy se brousí jako drahý kámen. Naleziště: Alpy, Brazílie, Ural, v České republice Bory (okres Žďár nad Sázavou), Cínovec a další.

křemen

křemen

anglicky: Quartz německy: Quarz
klasifikace Strunz 8: IV/D.01-10
chemické složení: SiO2


křemen

[němčina] - bezbarvý nebo různě zbarvený, čirý až neprůhledný nerost, trigonální modifikace oxidu křemičitého, t=7, h=2.6. Nejrozšířenější nerost zemské kůry, součást mnohých hornin. Používá se ve sklářství, keramice, hutnictví a stavebnictví. Tavený křemen, tzv. křemenné sklo, se používá v chemických laboratořích a průmyslu.

muskovit

muskovit

anglicky: Muscovite německy: Muskovit
klasifikace Strunz 8: VIII/H.10-30
chemické složení: KAl2(Si3Al)O10(OH)2


muskovit

[angličtina, ruština] - bezbarvý našedlý nerost ze skupiny slíd, hlinitokřemičitan draselný, t=2.5, h=2.8-3.0. V České republice se vyskytuje u Písku, Velkého Meziříčí a jinde. Používá se například k výrobě elektrotechnických izolátorů. 

záhněda - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů