Prodáno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

Není další položka. ve výběru je jen jedna položka zboží Následující položka výběru

Šířka
8 cm
Výška
16 cm
Hloubka
6 cm
Hmotnost
959 g
 
Lokalita
Stát

Větší krystal pěkně vybarveného ametystu s citrínovým jádrem.

Zbarvení není rovnoměrné a přechází od mléčně bílé báze až po intenzivně sytě fialové odstíny na jeho vícečetně zakončené hlavě. Uvnitř krystalu je dobře patrné žlutooranžové jádro které je nejlépe vidět při jeho určitém natočení a pohledu skrz špici. Barevnost dokonale vynikne při jeho prosvícení.

Krystal má lesklé plochy a je relativně dobře průsvitný. Po obvodu jsou patrné hypoparalelní srůsty jejichž plošky vrhají spousty drobných odlesků.

sbírkové kameny - ametrín, ametyst, #14874,

ametrín

anglicky: Ametrine německy: Ametrine , odrůda křemene

ametrín

Ametrin [spojením slov ametyst a citrín], (bolivianit), dvoubarevný krystalovaný křemen. Má pásma fialové a žluté barvy. Velká většina ametrinů pochází z Bolívie, nachází se však také v Brazílii a v Indii. Zbarvení krystalických křemenů závisí na teplotě při krystalizaci a je způsobeno různým stupněm oxidace železa.

křemen

anglicky: Quartz německy: Quarz
klasifikace Strunz 8: IV/D.01-10
chemické složení: SiO2


křemen

[němčina] - bezbarvý nebo různě zbarvený, čirý až neprůhledný nerost, trigonální modifikace oxidu křemičitého, t=7, h=2.6. Nejrozšířenější nerost zemské kůry, součást mnohých hornin. Používá se ve sklářství, keramice, hutnictví a stavebnictví. Tavený křemen, tzv. křemenné sklo, se používá v chemických laboratořích a průmyslu.

ametyst

anglicky: Amethyst německy: Amethyst , odrůda křemene

ametyst

ametystos - neopojný [řečtina], fialová až purpurově tmavočervená krystalová drahokamová odrůda křemene. Zabarvení je způsobeno radioaktivním ozářením a příměsí železa. Vyskytuje se v mandlovcových dutinách, hlavně melafyrů, na rudných a křemenných žilách, též na druhotných nalezištích. Hlavní naleziště jsou v Brazílii a Uruguayi. 

ametrín - najdete v dalších odděleních:Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů