Rezervováno

Rezervováno či prodáno, nelze objednat

Není další položka. KŘEMEN (ČERVENÝ) ::: Přehled všech položek výběru KŘEMEN (ČERVENÝ) ::: Následující položka výběru

Šířka
14 cm
Výška
10 cm
Hloubka
5 cm
Hmotnost
702 g
 
Lokalita
Stát

Trojúhelníková drúza pěkně červených krystalů křemene.

Krystaly jsou zonálně zbarvené. Základem je světlounký ametyst s červeným pulsem uprostřed. Druhý rudý pulz tvoří špice krystalů o velikosti do 2 cm. Krystaly jsou čistě zbarvené a lesklé.

I když jsou některé špičky lehce poškozeny dotekem protějších krystalů z křemenné žíly ze které byly vytěženy, jedná se o velmi krásný a na poměry dané lokality opravdu kvalitní vzorek.

sbírkové kameny - křemen (červený), ametyst, #14816,
křemen (červený)

křemen

anglicky: Quartz německy: Quarz
klasifikace Strunz 8: IV/D.01-10
chemické složení: SiO2


křemen

[němčina] - bezbarvý nebo různě zbarvený, čirý až neprůhledný nerost, trigonální modifikace oxidu křemičitého, t=7, h=2.6. Nejrozšířenější nerost zemské kůry, součást mnohých hornin. Používá se ve sklářství, keramice, hutnictví a stavebnictví. Tavený křemen, tzv. křemenné sklo, se používá v chemických laboratořích a průmyslu.

ametyst

ametyst

anglicky: Amethyst německy: Amethyst , odrůda křemene

ametyst

ametystos - neopojný [řečtina], fialová až purpurově tmavočervená krystalová drahokamová odrůda křemene. Zabarvení je způsobeno radioaktivním ozářením a příměsí železa. Vyskytuje se v mandlovcových dutinách, hlavně melafyrů, na rudných a křemenných žilách, též na druhotných nalezištích. Hlavní naleziště jsou v Brazílii a Uruguayi.

křemen

křemen

anglicky: Quartz německy: Quarz
klasifikace Strunz 8: IV/D.01-10
chemické složení: SiO2


křemen

[němčina] - bezbarvý nebo různě zbarvený, čirý až neprůhledný nerost, trigonální modifikace oxidu křemičitého, t=7, h=2.6. Nejrozšířenější nerost zemské kůry, součást mnohých hornin. Používá se ve sklářství, keramice, hutnictví a stavebnictví. Tavený křemen, tzv. křemenné sklo, se používá v chemických laboratořích a průmyslu.křemen (červený) - výběr z našich dalších kolekcí:
Volba jazyka

Nerosty, fosílie, šperky a výrobky z kamene
 mobil & tablet 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. ::: GDPR - Informace o zpracování osobních údajů